خانواده بزرگ ماهان

خانواده بزرگ ماهان


ستایشگر معلمی هستم که هم اندیشیدن را بیاموزد هم اندیشه‌ها را...

جهان پیرامون ما در عصر ارتباطات به سرعت در حال تغییر و تحوّل است؛ لذا زندگی با افتخار در این دهکده جهانی نیازمند کسب مهارت‌های برتر است. استفاده بهینه از تغییرات و فرصت‌های موجود تنها با کسب توانمندی‌های مدیریتی حاصل می‌شود؛ بنابراین، کسب دانش روز، علوم و فناوری‌های پیشرفته و همچنین آموزش فنون دانش کاربردی امری الزامی است. با همکاری مدیران برتر که در زمینه‌های صنعت و خدمات فعال هستند، ما در جهت انتقال دانش کاربردی به مدیران آینده گام بر می‌داریم. رسالت ما آموزش بر مبنای علم، مهارت و هنر مدیریت است.

چشم انداز | VISION

مدرسه عالی کسب و کار ماهان در بین 100 مدرسه برتر کسب و کار جهان


 

درباره ماهان

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان (Mahan Business School) به‌عنوان اولین مدرسه کسب‌وکار در ایران از سال 1384 فعالیت‌های خود را آغاز کرده است. دوره مهارتی-کاربردی MBA اولین دوره آموزشی ماهان است که از همان سال تاکنون بدون وقفه برگزار شده و تا امروز 280 دوره آنلاین و حضوری آن برگزار شده است. استقبال دانش‌آموخته‌ها و فارغ‌التحصیلان دوره مدیریت راهبردی کسب‌وکار، ماهان را بر آن داشت تا مقطع بالاتر یعنی دوره DBA را نیز منطبق بر استانداردها و متدهای ‌روز جهانی و همچنین خواست و نیاز مدیران کشور طراحی و پیاده‌سازی کند. در این مقطع نیز ماهان بیش از 60 دوره آنلاین و حضوری DBA را تاکنون با موفقیت برگزار کرده است.
پس از مدتی دوره‌های جامع ماهان نیز با هدف پرورش مدیران متخصص در هر بخش سازمان به مجموعه دوره‌های ماهان افزوده شد.

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان با تأکید بر اصل مهارت‌آموزی به جای مدرک‌گرایی و با هدف «تغییر نگرش مدیریت» در بین جامعه مدیریتی کشور همواره تلاش کرده تا با تکیه بر انباشت دانش خود، بهره‌گیری از اساتید و صاحب‌نظران طراز اول کشور، همکاری با مؤسسات و دانشگاه‌های مطرح دنیا و برگزاری دوره‌های بین‌المللی محیط آموزشی پویا، مدرن و به‌روز را برای علاقه‌مندان به کسب دانش روز فراهم کند. در این راستا دپارتمان آموزش‌های مجازی ماهان که مسئولیت برگزاری دوره‌های آنلاین ماهان را بر عهده دارد نقشی بی‌بدیل ایفا کرده است؛ این دپارتمان با شعار «مدرن بیاموزیم مدرن بیاندیشیم» همواره تلاش کرده تا بسترهای لازم آموزش مجازی را برای دانشپذیران به بهترین شکل فراهم کند و با حداقل‌سازی محدودیت آموزش آنلاین، بهره‌وری کلاس‌های آنلاین را برای دانشپذیران به حداکثر ممکن برساند.

یکی دیگر از موضوعات مهمی که ماهان همواره بر آن تأکید داشته ایجاد بستر و شبکه ارتباطی – تجاری در کشور و خارج از کشور بین دانشپذیران و اساتید آنها است. این ارتباط در دوران تحصیل و همچنین بعد از فارغ‌التحصیلی دانشپذیران ادامه‌دار خواهد بود؛ یکی از ابزارهای ماهان برای این مهم، باشگاه کسب‌و‌کار است. باشگاه کسب‌وکار ماهان که به دنبال خلق جامعه‌ای الهام‌بخش از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ماهانی است برنامه‌ها و رویداد‌های مختلفی را برگزار می‌کند. آنچه مدرسه عالی کسب‌و‌کار ماهان به دنبال آن است انتقال دانش کاربردی، به‌روز و بومی‌سازی شده منطبق با نیاز جامعه به مدیران آینده ایران‌زمین است. ماهان همواره تلاش کرده تا شکاف موجود بین نیازهای بازار و صنایع کشور با آنچه در مراکز دانشگاهی و آموزشی تدریس می‌شود را هرچه بهتر جبران کند.

 

مدرسه عالی کسب‌وکار ماهان همچنین اولین و تنها بیزینس اسکول کشور است که دارای استاندارهای AMBA (سازمانی بین‌المللی که در سال 1967 تأسیس شده و در حوزه اعتباربخشی و اعتبارسنجی بیزینس اسکول‌های دنیا فعالیت دارد) بوده و به عضویت این سازمان درآمده است. رسالت ماهان آموزش بر مبنای علم، مهارت و هنر مدیریت و چشم‌انداز ماهان قرار گرفتن در بین 100 مدرسه برتر کسب‌وکار در جهان است.

مزایای خانواده بزرگ ماهان

ارزش آفرینی و کارآفرینی
توانایی تفکر، تدوین، اجرا و کنترل استراتژی
توانایی تیم سازی و تقویت روحیه تیمی
خودآگاهی در کسب و کار 
تحلیل گری و تحقیق گری حرفه ای
فرهنگ برنامه ریزی 
دارای برند فردی و بین المللی
راهبری خلاقانه سازمان 
دارای تفکر واحد جهانی شده | وحدت در عین کثرت
فکر کن، تصمیم بگیر، اجرا کن

ویژگی های خانواده بزرگ ماهان

ما اعضای خانواده ماهان در راستای اعتلای اندیشه مکتب ماهان به اصول خویش هم قسم و متعهدیم
راستی، انصاف و نیکی در پندار، گفتار و کردارمان
خدمت به خود و دیگران
احترام به ارزش های انسانی خود و دیگران
بیگانه شدن با واژه «نه» در عمل 
حرکت مستمر در مسیر تعالی
عشق و ایمان به اهداف تیم 
ایجاد احساس رضایت و لذت از حضور برای خود و دیگران 
اعتقاد به آرمان، فرهنگ و ارزش های سازمان 
 حسن خلق و تعالی ارتباطات
ایمان به اندیشیدن، نوآوری و خلاقیت
تلاش برای پیشتاز بودن در اندیشیدن 
تعهد به فراگیری و رشد مداوم
در هر کاری که برای انجام آن الهام می گیریم، عالی باشیم ...

مطالب مرتبط


دوره MBA چیست؟ حتما پیش از ثبت نام بخوانید! | راهنمای جامع دوره MBA | کجا MBA بخوانم ؟ هزینه دوره MBA ؟ مدرک معتبر MBA