گزارش پنجمین برنامه Movie Night با فیلم Three Billboards Outside Ebbing
 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

دوشنبه ۵ شهریور ماه باشگاه کسب و کار ماهان میزبان تعداد زیادی از عزیزان در برنامه MOVIE NIGHT بود . فیلم سینمایی Three Billboards Outside Ebbing, Missouri عنوان فیلم این شب فیلم بود که بعد از تماشای فیلم آقای دکتر رضا کرد تحلیلی از فیلم را به حضار ارائه کردند .
.
این فیلم به نوعی به ابعاد شخصیتی انسانها می پردازد .
انسان را می‌توان به عنوان مجموعه‌ای از صفات و حالات مختلف در نظر گرفت؛ از دیدگاه پیروان مکتب ناتورالیسم یا طبیعت‌گرایی انسان موجودی است که به صورت گسترده‌ای در اسارت تمایلات و غرایز خویش قرار دارد. اما در دید اولیه و سطحی این موضوع تا حدود زیادی صحت دارد و حتی برای خود ما قابل لمس است؛ همه‌ی ما هنگامی که عصبی یا احساساتی می‌شویم ممکن است تصمیماتی اتخاذ کنیم که در آینده از آن پشیمان شویم و پی ببریم که در لحظه‌ی تصمیم‌گیری در شرایط کامل عقلی قرار نداشته‌ایم و در بند حالات خویش بوده‌ایم.
.

داستان فیلم با اجاره کردن بیلبورد‌های یک جاده‌ی متروکه توسط یک زن آغاز می‌شود که البته حکم آرامش قبل از طوفان را دارد.

بیلبورد نماد و سمبلی از آگاهی بخشی است. نمادی که باید دیده شود تا اثر بخشی خود را داشته باشد . کارگردان با زیرکی تمام شهری کوچک را انتخاب کرده است. شهری که به علت کوچک بودن افراد زیادی و یا شاید بی اغراق همه افراد بیلبورد را میبینند .

انتخاب یک شهر کوچک در حقیقت نماد کوچک شده ای از کشور آمریکا هست . بیلبورد هایی که همه اقشار آن را میبینند و نسبت به آن واکنش های متفاوتی دارند .
«میلدرد هیز» شخصیت اصلی داستان زنی شکسته است که پس از قتل بی‌رحمانه‌ی دخترش، پلیس از یافتن قاتل ناامید شده و پرونده به حالت تعلیق درآمده است. میلدرد به مدت یک‌ماه ۳ بیلبورد جاده‌ای قدیمی که به شهر منتهی می‌شود را اجاره میکند و جملاتی درباره‌ی مرگ دردناک دخترش و کم‌کاری نیروهای پلیس در حل پرونده را روی آن می‌نویسد و همچنین طعنه‌ای به رییس پلیس شهر (با هنرمندی وودی هارلسون) که مورد احترام مردم آنجاست.

Movie Night - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

شروع دوره 209
شروع دوره 209

تاریخ:97/06/06


مطالب مرتبط


قسمت سوم برنامه اینترنتی نگرش،تحلیل اقتصاد ایران در سال 1400

پیام بگذارید