دوره MBA | راهنمای جامع دوره MBA مدیریت کسب و کار

دوره MBA چیست ؟ راهنمای جامع دوره MBA

 

دوره MBA یکی از محبوب ترین دوره های مدیریتی در دنیا است. هر ساله مدیران بسیاری برای ارتقا دانش و مهارت های مدیریتی خود در دوره های MBA تحصیل میکنند. با وجود اینکه نام و رویکرد این دوره برای اغلب فعالان حوزه کسب و کار آشنا است، اما همچنان سوالات بسیاری در ذهن افرادی که متقاضی دوره هستند وجود دارد. سوالاتی که پاسخ به آن ها میتواند مسیر حرفه ای افراد را تا اندازه زیادی دستخوش تغییر کند.

انواع مختلفی از دوره های MBA وجود دارند که هر کدام برای افرادی متفاوت با اهدافی متفاوت طراحی شده اند. اما کدام دوره MBA مناسب شما است؟

آیا باید برای تحصیل در دوره MBA وارد دانشگاه شد؟ آیا باید دو سال تمام وقت در کلاس های MBA حضور داشت؟ تفاوت گرایش های مختلف MBA در چیست؟ پیش نیاز تحصیل در دوره MBA چیست؟ آیا نیاز به سابقه کار حرفه ای است؟ گذراندن یک دوره MBA چقدر از من زمان میگیرید؟ تفاوت دوره های یک ساله و دوساله MBA در چیست؟ هزینه شرکت در دوره های MBA چقدر است؟ مدرک و گواهینامه ای که در پایان دریافت میکنم چه نوع مدرکی است؟ آیا مدرک MBA من معتبر است؟ در طول دوره چه دروسی تدریس میشود؟ آیا این سرفصلها با اهداف حرفه ای من هم راستا است؟

 

پاسخ به تمامی این سوال ها نیاز به یک مشاوره تمام وقت و تخصصی دارد. نیاز است تا یک مشاور کسب و کار به صورت فردی، اهداف، برنامه ها و رزومه شما را بررسی کند و در مسیر حرفه ایتان شما را هدایت نماید. با این حال، راهنمایی که در ادامه آمده میتواند تا حد زیادی سوالات کلی شما را در رابطه با دوره MBA پاسخ دهد. 

اگر پس از مطالعه این راهنمای جامع دوره MBA ، همچنان در انتخاب مسیر حرفه ای خود مردد بودید، میتوانید از مشاوران ما در ماهان کمک بگیرید.

 

 

با ثبت اطلاعات خود در فرم انتهای صفحه، از یک فرصت مشاوره تخصصی ماهان، به صورت رایگان بهره مند شوید!

مشاوران ما شما را در انتخاب مسیر حرفه ایتان یاری میکنند...

 

  

 دوره MBA چیست؟

 

MBA، مخفف عبارت Master of Business Administration، دوره مدیریت راهبردی کسب و کار است. یک دوره مهارت آموزی که بیش از 100 سال از عمر آن میگذرد. دوره MBA اوایل قرن بیستم در پی صنعتی شدن ایالات متحده متولد شد. زمانی که دیگر شیوه های سنتی، پاسخگوی نیازهای مدیریتی در فضای کسب و کار نبود. این حجم از تولید، نیروی کار، این میزان از شتاب در تغییرات و ورود ماشین آلات و ابزارهای جدیدِ کاری معادلات را تغییر داده بود. حالا کارخانه ها نیاز داشتند تا در مدیریت امور از متخصصان و افرادی با مهارتهای مدیریتی ویژه استفاده کنند. دوره MBA به وجود آمد تا مدیرانی با مهارت روز را وارد بازار کسب و کار کند. از آن زمان تا کنون، مدیران در سراسر دنیا برای ارتقای مهارتهای مدیریتی خود در دوره های MBA شرکت میکنند. سرفصل ها و محتوای این دوره ها متناسب با زمان، نیاز بازار و صنایع مختلف، مدام در حال به روز شدن و تغییر است. در حال حاضر دوره های مدیریتی MBA که در دنیا به طور معمول برگزار میشوند از این قرارند:

 

 

 

 

شاید جالب باشد بدانید که اغلب سازمان ها در دنیا به دنبال مدیرانی هستند که دوره های MBA را گذرانده اند.

آنچه در این نمودار میبینید، مطالعه ای است که در سطح بین المللی در خصوص میزان تقاضای شغلی و بازار کار MBA صورت گرفته است.

 

 

 

 

 

انواع دوره های MBA بر حسب نوع برگزاری


دوره MBA دو ساله – MBA تمام وقت

دوره دوساله MBA یا همان ام بی ای تمام وقت، دوره کارشناسی ارشد است.

کارشناسی ارشد MBA را دانشگاه ها برگزار میکنند. دانشجویانی که دوره لیسانس خود را به پایان رسانده اند از طریق آزمون کنکور کارشناسی ارشد MBA در این رشته پذیرفته میشوند.

برای ثبت نام کارشناسی ارشد MBA نیازی به سابقه کار و تجربه حرفه ای نیست. تنها کافی است دانشجو، دوره لیسانس خود را به پایان رسانده و از طریق کنکور وارد دوره های MBA دانشگاهی شود.

مدت زمان تحصیل در این دوره ها، همانند سایر دوره های کارشناسی ارشد 2 سال و به صورت تمام وقت است. یعنی دانشجو باید تعداد معینی واحد درسی را طی دو سال در روزهای مختلف هفته و در تمامی ساعات پشت سر بگذارد.

این دانشجو در طی تحصیل با مفاهیم پایه ای کسب و کار آشنا شده و آماده ورود به بازار کار خواهد بود. در پایان دوره به دانشجویان مدرک کارشناسی ارشد تعلق میگیرد.

 

متقاضیان دوره های 2 ساله MBA، اغلب دانشجویان از رشته های مختلف با رنج سنی 22 تا 30 سال هستند که برای ورود به بازار کار به دنبال کسب دانش اند.

 

 

دوره MBA یک ساله

دروه یک ساله MBA، ویژه مدیران طراحی شده است. طول مدت آن کوتاه تر است چرا که هم مشغله حرفه ای مدیران اجازه تحصیل طولانی مدت را به آن ها نمیدهد و هم اینکه مدیران به واسطه سابقه کار حرفه ای با بسیاری از مفاهیم از پیش آشنایی دارند و این آشنایی امکان ارائه فشرده مباحث را فراهم میکند.

دوره های 1 ساله MBA را مدارس کسب و کار برگزار میکنند. مدرسه کسب و کار یا همان Business School یک مرکز آموزشی، ویژه ی فعالان حوزه کسب و کار و مدیران است.

تفاوت دوره های آموزشی مدارس کسب و کار با آموزشگاه ها و دانشگاه ها در این است که مخاطبان مدرسه کسب و کار افراد حرفه ای و با سابقه کار هستند، در حالی که دوره های دانشگاهی اغلب برای افراد جونیور و دانشجویانی است که تازه میخواهند وارد بازار کار شوند.

همانطور که گفته شد سابقه کار حرفه ای و تجربه مدیریتی از جمله پیش نیازهای تحصیل در دوره های یک ساله MBA در مدارس کسب و کار است.

به مدیرانی که دوره های MBA را در مدرسه کسب و کار گذرانده اند در پایان دوره، گواهینامه MBA تعلق میگیرد.

 

دوره MBA آنلاین | Online MBA

دوره های MBA Online محصول دوران معاصرند. دوره هایی که با اتکا به امکانات جدید ارتباطی فرصت حضور در کلاسهای MBA را برای تمامی مدیران در هر نقطه جغرافیایی و با هر برنامه زمانی فراهم کرده اند.

این دوره ها به صورت مجازی به آموزش و ارائه مباحث میپردازند.

دوره های آنلاین ام بی ای خود به دو دسته کلی تقسیم میشند:

  • دوره هایی که در آن دروس توسط اساتید، ارائه و ضبط شده و در پورتال آنلاین مربوط به آن بارگزاری میشود. دانشجو از طریق پنل کاربری خود به دروس دسترسی داشته و مباحث را دریافت میکند. این دوره ها به صورت لایو (زنده) نیست و از قبل ضبط میشوند، لذا امکان ارتباط با استاد، پرسش و پاسخ وجود ندارد. دانشجو باید سوالات خود را از طریق مکاتبه و یا کارگاه های محدود حضوری به اطلاع استاد برساند. در حال حاضر این دوره ها توسط برخی مراکز آموزشی و دانشگاهی در ایران برگزار میشود.
  • نوع دومِ دوره های آنلاین MBA، دوره های لایو و زنده است. این نوع از دوره های MBA تفاوتی با دوره های حضوری ندارد و با همان کیفیت به صورت زنده در فضایی مجازی برگزار میشود. اساتید و دانشجویان از طریق ویدئوکنفرانس همزمان در یک کلاس مجازی حاضر میشوند و کلاس را در تعامل با یکدیگر جلو میبرند. ارتباط اساتید و دانشپذیران به صورت لایو است و نیاز آن ها در لحظه پاسخ داده میشود. دوره های MBA آنلاین و DBA آنلاین ماهان در حال حاضر تنها دوره های آنلاین مدیریتی در ایران است که به این شیوه و به صورت لایو برگزار میشود.

 

 

همراه ما مشاهده کنید:

 

دانشپذیر دوره MBA آنلاین که کلاسهای خود را از سکوی نفتی دنبال میکند

مهندس اخوین انصاری، ناظر و نماینده شرکت نفت فلات قاره

 

 

 

 

 

 

 

گرایش های MBA

 

مدیران دغدغه هایی متفاوت دارند. برای همین هم گرایش های رشته MBA شکل گرفته اند.

دوره MBA، فرصتی است برای افزایش مهارت های مدیریتی. اما کدام مهارت؟ استراتژی دغدغه اصلی یک مدیر است و بازاریابی دغدغه مدیر دیگر. گرایش های مختلف MBA به وجود آمده اند تا این دغدغه ها را پاسخ دهند.

به طور کل، تفاوت چشمگیری در دوره های MBA از گرایش های مختلف وجود ندارد. تمامی گرایش ها تمرکز خود را بر افزایش مهارت های مدیریتی گذاشته اند. آنچه این دوره ها را از هم متمایز میسازد، سرفصل های درسی است که با توجه به گرایشی که انتخاب میکنید میتواند تا حدودی متفاوت باشد.

دسته بندی انواع MBA و گرایش های آن بسته به این که دوره مدیریت MBA خود را کجا تحصیل میکنید میتواند متفاوت باشد. اما به طور معمول این دسته بندی را در گرایش های MBA شاهد هستیم:

 

General MBA | جنرال ام بی ای | یا همان MBA عمومی

این گرایش، جامع ترین گرایش MBA و محبوب ترین آن ها است. در آن تاکید ویژه ای بر هیچ کدام از سرفصل ها ومهارتها نیست و هیچ مبحثی از قلم نیفتاده است. در دوره MBA عمومی به تمامی مهارت های مدیریتی با ارزشی برابر پرداخته میشود.

برای مدیری که در دوره های  MBAعمومی تحصیل میکند، استراتژی همانقدر اهمیت دارد که بازاریابی.

این گرایش از ام بی ای، مناسب مدیرانی است که جایگاه شغلیشان ایجاب میکند تا دانش و مهارت کافی و جامع را در تمامی امور مدیرتی داشته باشند.

 

Strategic Management MBA | MBA با گرایش استراتژی

این گرایش از MBA مختص مدیرانی است که بیش از اجرای فرآیندها، به تفکر و خلق فرآیندها میپردازند. در دوره MBA استراتژی، تلاش بر این است تا سرفصلهای درسی و ساعات آموزش مباحث به نحوی مدیریت شود که مدیرِ حاضر در دوره، بیشترین مهارت آموزی را در زمینه استراتژی داشته باشد.

برای مدیری که در دوره های MBA با گرایش استراتژی شرکت میکند، مهم است تا شیوه تفکر استراتژیک را بیاموزد.

این گرایش از MBA در میان مدیران استراتژی در سازمان ها، مدیران مالی، مدیران فروش، مدیران محصول و مشاوران کسب و کار محبوبیت بیشتری دارد.

 

Marketing MBA | MBA با گرایش بازاریابی

گرایش بازاریابی MBA، فصل مشترک دنیای مارکتینگ و مدیریت است. این دوره، سرفصل های مدیریتی را با تمرکز بیشتر بر مباحث بازاریابی ارائه میکند.

برای مدیری که در دوره های MBA بازاریابی حضور دارد، تفکر خلاق و یادگیریِ به کار بستن آن در امور، اهمیت ویژه ای دارد.

این گرایش از MBA در میان مدیران مارکتینگ، مدیران روابط عمومی، مدیران تبلیغات، مدیران فروش و تحقیقات بازار محبوبیت بیشتری دارد.

 

Finance MBA | MBA با گرایش مالی

همانطور که از نامش پیدا است این نوع از MBA فصل مشترک دنیای مدیریت و امور مالی است. علی رغم اینکه این دوره در دنیا طرفداران خود را دارد اما در ایران آنچنان مورد استقبال قرار نمیگیرد. شاید دلیل آن، کمی به تفاوت نظام آموزشی و کاری فعلی کشور ما برمیگردد.

در حال حاضر از سویی تحصیل این مقدار از مباحث مالی و محاسباتی از خواست و حوصله مدیران راهبردی خارج است و پرداختن به مباحث مدیریتی کلان از تقاضای فعالان حوزه مالی.

در دنیای کسب و کار فعلی، یک مدیر مالی به طور معمول در یکی از رشته های مرتبط با امور مالی در دانشگاه تحصیل کرده است، در مشاغل مالی مشغول به کار شده و پس از کسب تجربه و پیشرفت در فضای کاری به جایگاه بالاتر ارتقا یافته است.

پس از آن است که با گذراندن دوره های عمومی MBA ، دانش و مهارت مدیریتی خود را برای ایفای نقش مدیر مالی، کامل میکند.

 

به طور کل در بازار کسب و کار دنیا و فضای آموزشی مرتبط با آن، به ازای هر گرایش از مدیریت، دوره مدیریتی MBA مختص آن، طراحی و ارائه شده است. Project Management MBA (MBA با گرایش مدیریت پروژه) ، Human Resource MBA (MBA با گرایش منابع انسانی) و MBA برای صنایع مختلف بخشی از انواع مختلف و بی شمار این دوره در سراسر دنیا است.

آنچه اهمیت دارد این است که در هر کدام از این دوره های MBA که شرکت میکنیم، برداشت ما از آن افزایش مهارت های مدیریتی و تغییر نگرش مدیریتی باشد.

مدرسه عالی کسب و کار ماهان، در پاسخ به نیازهای ویژه مدیران مختلف، دوره های جامع مدیریتی را طراحی کرده است. دوره های جامع مدیریتی ماهان به طور خاص نیاز مدیران را در جایگاه های مختلف پاسخ میگوید. دوره های مدیرعامل حرفه ای، مدیر حرفه ای فروش، مدیر حرفه ای بازاریابی، مدیر دیجیتال مارکتینگ، مدیر تبلیغات و برند برخی از دوره های مدیریتی است که در راستای همین نیاز طراحی شده اند و مورد استقبال مدیران از صنایع مختلف قرار گرفته اند.

 

 

مزایای تحصیل در دوره MBA

چرا MBA بخوانم؟

افراد با اهداف متفاوت در دوره های MBA شرکت میکنند. ممکن است مدیر فروشِ یک شرکت تجهیزات شبکه، با رویکرد ایجاد ارتباطات کاری جدید وارد این دوره شود و مدیر لجستیک مجموعه ای دیگر با هدف ارتقا مهارت های مدیریتی خود.

اما به طور کل میتوان گفت اصلی ترین مزیت های دوره MBA برای دانش پذیران در وهله اول ارتقای دانش و مهارت مدیریتی است. در گام بعدی، این دوره کمک میکند تا مدیر، در زندگی شخصی و حرفه ای خود موفق تر عمل کند. این میزان از رشد و ارتقا کمک میکند تا شخص بتواند جایگاه شغلی بهتر، درآمد بالاتر و سطح زندگی خوب تری داشته باشد.

شرکت در دوره MBA برای مدیران آورده های پنهانی نیز دارد که در بسیاری از موارد دلیل اصلی آن ها برای حضور در دوره ها است. قرارگیری در یک شبکه ارتباطی و آشنایی با مدیران صنایع و شرکت های دیگر یک فرصت تجاری است. به طور معمول دوره های MBA که در مدارس کسب و کار معتبر و قوی برگزار میشود زمینه ساز کسب و کار های جدید و قراردادهای تجاری تازه هستند.

 

 

 

آنچه در این نمودار میبینید گزارشی است از مجموعه میزان رضایتمندی فارغ التحصیلان دوره های MBA در دنیا

 

مزایای دوره MBA

 بنا بر مطالعات انجام شده، دوره های MBA برای فارغ التحصیلان سه دستاورد اصلی داشته است: منافع مالی، منافع کاری و منافع شخصی

افرادی که در این مطالعه بین المللی شرکت کرده بودند، اغلب موقعیت شغلی و جایگاه حرفه ای خود را در گرو مهارت ها و دانش حاصل از دوره های MBA عنوان کرده اند و تقریبا تمامی آن ها علاقه مند بودند تا شرکت در این دوره ها را به سایرین توصیه کنند.

 

میزان رضایت از دوره های mba

 

 

 

مخاطبان دوره MBA

 

این دوره مناسب چه افرادی است؟

اگر به تازگی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اید و سابقه کار حرفه ای ندارید، با این حال میخواهید علاوه بر ادامه تحصیل، دانش خود را برای ورود به بازار کار ارتقا دهید، دوره MBA دانشگاهی برای شما مناسب است. کارشناسی ارشد MBA ، دانش لازم برای ورود به بازار کسب و کار را به شما ارائه میکند. در دوره MBA دانشگاه ، تمامی تئوری ها و دانش آکادمیک حوزه کسب و کار به دانشجویان ارائه میشود. مدرک MBA دانشگاه و دانش آکادمیک این دوره شما را از سایر متقاضیان مشاغل مختلف متمایز میسازد و شانس استخدامتان را افزایش میدهد.

 

اما اگر تحصیلات خود را به پایان رسانده اید، وارد بازار کار شده اید و تجربه اندوخته اید و حالا به دنبال ارتقا مهارت های مدیرتی، تغییر نگرش، ایجاد فرصت های تازه در فضای کسب و کار، تعامل با سایر مدیران، ارتقا جایگاه شغلی، ارتقا درآمد هستید و یا میخواهید کسب و کار خود را توسعه داده و یا کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید، باید در دوره های MBA مدارس برتر کسب و کار شرکت کنید.

مخاطبان MBA مدارس کسب و کار اغلب مدیران میانی، مدیران ارشد و صاحبان کسب و کارند که با اهداف بیزینسی گرد هم آمده اند.

 

 

 جشن فارغ التحصیلی دوره MBA دانشجویان MSM

 

منابع و سرفصلهای دوره MBA

در دوره های MBA چه می آموزیم؟ محتوای درسی دوره MBA چیست؟

دوره MBA ، دوره مدیریت کسب و کار است (Master of Business Administration). این دوره قرار است به ما بیاموزد که چگونه کسب و کار خود را مدیریت کنیم؟ چگونه مدیر بهتری باشیم؟ چگونه کسب و کاری سودآور داشته باشیم؟ و بیاموزیم که چگونه در زندگی شخصی و حرفه ای خود فردی موفق باشیم؟

 

سرفصل های دوره MBA بسته به این که کجا تحصیل میکنید میتواند متفاوت باشد. لذا در انتخاب محل تحصیل به عناوین و سرفصل های دوره، ساعات آموزش و اساتیدی که سرفصل ها را ارائه میکنند توجه کنید.

سرفصلهای یک دوره MBA خوب باید به نحوی تدوین و چیدمان شده باشند که تمامی ابعاد کسب و کار را پوشش داده و نیازهای شما را پاسخ دهند.

تفکر، برنامه ریزی و استراتژی، نحوه مدیریت منابع انسانی و رهبری سازمان، مدیریت بودجه و سرمایه سازمان، دانش اقتصادی و حقوقی، توانایی مذاکره و مهارت های ارتباطی و اطلاع از ترندهای روز در حوزه مدیریت از جمله نیازمندی های اصلی هر مدیر از هر سازمانی است.

 

بهترین دوره MBA ، دوره ای است که تمامی این مهارت ها را به شیوه ای کاربردی و توسط اساتیدی که خود تجربه کاری عالی و رزومه حرفه ای قوی دارند به دانشپذیر بیاموزد.

 

 

گواهینامه دوره MBA

 

خوشبختانه جامعه امروز کشورمان به آن سطح از بلوغ رسیده که مهارت گرایی به جای مدرک گرایی در سازمان ها نهادینه شده باشد. مدت ها است که سازمان ها، سوابق کاری و حرفه ای را مبنای استخدام قرار میدهند و مدرک دانشگاهی از اولویت آن ها خارج شده است.

هیچ سازمانی، مدیریت منابع و سرمایه های خود را به دست افرادی نمیسپارد که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند! ولو از بهترین دانشگاه های مدیریتی! امروزه آنچه برای صاحبان کسب و کار اهمیت دارد این است که مدیرانِ سازمان، مهارت های مدیریتی و سابقه کار حرفه ای داشته باشند. یک مدیر، با دانش، مهارت و تجربه خود میتواند سازمان را مدیریت کند نه با تئوری ها، دانش آکادمیک یا مدرک دانشگاهی مدیریت!

 

با این حال برنامه زندگی افراد و مسیر حرفه ای آنها، گاه به نحوی چیده میشود که به یک مدرک معتبر MBA نیاز خواهند داشت.

  • گاه برای استخدام در یک سازمان دولتی نیاز است تا مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم ارائه شود.
  • گاه برای دریافت پذیرش تحصیلی لازم است تا یک گواهینامه MBA معتبر داشت که قابلیت ترجمه رسمی و ارائه به وزارت امور خارجه و قوه قضائیه را دارد.
  • گاه شخص میخواهد مجوزی خاص را دریافت کند و نیاز دارد تا سازمان فنی و حرفه ای گواهینامه MBA او را بپذیرد.
  • گاه یک مدیر میخواهد خارج از ایران مشغول به کار شود و برای اپلای شغلی نیاز به تاییدیه سازمان جهانی کار ILO دارد.
  • گاه یک مدیر میخواهد مهاجرت کند، ادامه تحصیل دهد، در مراکز آموزشی بین المللی اپلای کند و ....

 

اینجا است که باید یک مدرک MBA معتبر داشته باشد.

یک گواهینامه MBA معتبر، گواهینامه ای است که مورد تایید وزارت علوم، وزارت امور خارجه، قوه قضائیه، سازمان فنی حرفه و سازمان جهانی کار ILO باشد.

صاحب این گواهینامه میتواند به راحتی در مراکز آموزشی معتبر ادامه تحصیل دهد، در مشاغل مختلف مشغول به کار شود و در صورت اقدام به مهاجرت، مهر وزارت امور خارجه و قوه قضائیه را روی ترجمه رسمی مدرک MBA خود دریافت کند.

 


◄ چگونه اعتبار گواهینامه خود را بررسی نماییم؟ نحوه استعلام مدارک از وزارت علوم، تحققیقات و فناوری ►

 

گواهینامه MBA معتبر یا همان ( MBA Certificate ) را تنها مدارس کسب و کار و مراکز مورد تایید وزارت علوم میتوانند صادر کنند. اعتبار گواهینامه MBA خود را میتواند به راحتی از طریق سامانه VOHEC پیگیری نمایید.

 

گواهینامه MBA مدرسه عالی کسب و کار ماهان مورد تایید وزارت علوم است، قابلیت ترجمه رسمی دارد و مهر وزارت امور خارجه و قوه قضائیه روی آن ثبت میشود. دانشپذیران MBA ماهان ، امکان دریافت گواهینامه مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای و سازمان جهانی کار (ILO) را نیز دارند.

 

 

اعطای گواهینامه پایان دوره MBA ماهان

 

 

کجا MBA بخوانم؟

اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام دوره MBA برای شما مناسب است و در انتخاب محل تحصیل خود دچار تردید هستید، این راهنما میتواند به شما کمک کند:

 

◄ هدف شما از شرکت در دوره MBA چیست؟

 

 

 "هدف من از تحصیل دوره MBA افزایش دانش و ورود به بازار کار است"

 دوره MBA دانشگاهی برای شما مناسب تر است.


  تئوری های و دانش آکادمیک ارائه شده در دانشگاه شما را را برای ورود به بازار کار آماده میکند.

 

 

 "هدف من از تحصیل در دوره MBA، ارتقا مهارت های مدیریتی و توسعه فردی و حرفه ای است"

 دوره MBA مدرسه کسب و کار برای شما مناسبت تر است.


  مدرسه کسب و کار، مهارت های مدیریتی شما را ارتقا داده و سبب تغییر نگرش مدیریت شما میشود.


 

◄ سابقه کاری و حرفه ای شما چقدر است؟

 

 

 "سابقه کار حرفه ای ندارم!"

 دوره MBA دانشگاهی برای شما مناسب تر است.


  چنانچه هنوز وارد بازار کار نشده و یا تجربه کاری اندکی دارید، نمیتوانید پذیرش مدارس کسب و کار را دریافت کنید.

  بهتر است تحصیلات دانشگاهی خود را تکمیل کرده،وارد بازار کار شده و پس از کسب تجربه کاری و تقویت رزومه حرفه ای خود،

  برای گسترش کسب و کارتان وارد Business School شوید.  "سال ها است که فعالیت حرفه ای دارم"

 دوره MBA مدرسه کسب و کار برای شما مناسب تر است.


 مدارس کسب و کار ویژه تحصیل مدیران و فعالان حوزه کسب و کار طراحی شده اند.
شرکت کنندگان در این دوره ها همه از منتخبان فضای حرفه ای هستند.

 برنامه ها و سرفصلهای دوره های مدیریتی این مراکز آموزشی متناسب با اهداف مدیران تدوین شده است.

 

 

 

◄ به دنبال دریافت چه نوع مدرک و گواهینامه ای هستید؟

  

 

 "میخواهم یک مدرک MBA دانشگاهی داشته باشم"

 دوره MBA دانشگاهی برای شما مناسب تر است.


  مدارک دانشگاهی از نوع
Degree هستند و اعتبار آکادمیک دارند. برای دریافت Degree دانشگاهی باید در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده و پس از دو سال تحصیل مدرک دانشگاهی دریافت کنید.

 


  "میخواهم یک گواهینامه
MBA حرفه ای و معتبر داشته باشم"

 دوره MBA مدارس کسب و کار برای شما مناسب تر است.


  گواهینامه مدارس کسب و کار از نوع
Certificate است. به طور معمول دانشگاه ها مجوز صدور Certificate را ندارند و در اغلب موارد گواهینامه دوره های آزاد دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم نیست.

 این به این معنی است که برای داشتن یک مدرک و گواهینامه معتبر و مورد تایید وزارت علوم یا باید در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده، همراه سایر دانشجویان وارد دانشگاه شوید و پس از دو سال تحصیل تمام وقت، Degree خود را در رشته کارشناسی ارشد MBA دریافت کنید ...

 و یا اگر سابقه کار حرفه ای دارید، پذیرش دوره MBA مراکز و مدارس کسب و کار معتبر و مورد تایید وزارت علوم را دریافت کرده، دوره یک ساله MBA ویژه مدیران را تحصیل کرده و گواهینامه حرفه ای و معتبر MBA را دریافت نمایید.

 

 اگر MBA را با هدف ادامه تحصیل دنبال میکنید و وارد بازار کار نشده اید، مدرک کارشناسی ارشد برای شما مناسبتر است. اما اگر MBA را با اهداف حرفه ای و کاری دنبال میکنید، گواهینامه MBA یا همان Certificate مناسب شما است.

 

 

 

◄ چقدر میخواهید روی خودتان سرمایه گذاری کنید؟

 


  "هنوز به مرحله کسب درآمد نرسیده ام و نمیتوانم هزینه دوره
MBA را پرداخت کنم"

 دوره MBA دانشگاهی برای شما مناسب تر است.

 اگر هنوز به آن درجه از بلوغ مالی نرسیده اید که بخواهید یا بتوانید هزینه دوره MBA را هم در مخارج جاری خود لحاظ کنید، بهتر است از طریق شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وارد یکی از دانشگاه های دولتی شوید. دانشگاه های دولتی در صورت قبولی هزینه دوره MBA را از شما دریافت نخواهند کرد.

 


  "کار میکنم. درآمد دارم و میخواهم بخشی از این درآمد را در ارتقا فردی و حرفه ای خود سرمایه گذاری کنم"

 دوره MBA مدرسه کسب و کار برای شما مناسب تر است.

 اگر وارد بازار کار شده اید، درآمد مشخصی دارید و میتوانید بخشی از آن را بابت هزینه دوره MBA بپردازید، تحصیل در مدارس کسب و کار انتخاب هوشمندانه تری است.

  شرایط پرداخت هزینه دوره MBA ماهان متناسب با نوع کار شما و خواست شما میتواند متفاوت باشد. 

 

 

دوره MBA ماهان

 

مدرسه عالی کسب و کار ماهان، زیرمجموعه هلدینگ ماهان، مبتکر برگزاری دوره های MBA یک ساله در ایران است. این مرکز آموزش عالی، تا به امروز بیش از 230 دوره MBA را با حضور مدیران برتر ایران برگزار کرده است.

پیش نیاز دوره MBA در ماهان، دانش حرفه ای، تجربه و سابقه کاری است. برای همین هم اتمسفر تمامی دوره ها، اتمسفری حرفه ای و ثمربخش است.

ماهان افتخار آن را دارد که تا به امروز بیش از 6000 مدیر را در دوره های MBA و DBA پرورش داده و به توسعه کسب و کار آن ها کمک کرده است. مدیرانی که نام هر کدام افتخاری است برای تاریخ کسب و کار کشور.

مباحث و سرفصلهای دوره MBA ماهان مدام با منابع روز دنیا به روز شده و برای فضای کاری کشور و نیاز مدیران داخلی بومی سازی میشود.

این مرکز آموزشی همانقدر که در انتخاب دانشپذیران سختگیر است، همانقدر نیز در انتخاب اساتید با وسواس و دقت، عمل میکند. اساتید دوره های ماهان هر کدام در حوزه آموزش و کسب و کار برندهایی شناخته شده هستند. در انتخاب اساتید دوره MBA نه تنها دانش و سوابق آموزشی مورد توجه است، بلکه بیش از آن به سوابق کاری و حرفه ای استاد پرداخته میشود. بهترین اساتید مدیریتی، اساتیدی هستند که خود، چالش های مدیران را در فضای کسب و کار تجربه کرده باشند.

مدرسه عالی کسب و کار ماهان، برای اولین بار در ایران، MBA را به شیوه Case Study (نمونه کاوی) ارائه میکند. این شیوه که ابتکار و متد اصلی تدریس دوره های MBA هاروارد است اکنون در ایران و توسط ماهان اجرایی شده است.

 

اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های MBA ماهان را میتوانید از اینجا بخوانید.

 

 

مدرسه کسب و کار ماهان

 

 

ماهان در راستای هدایت حرفه ای مدیران فرصت مشاوره ای را پیش از ثبت نام فراهم کرده است. چنانچه فرم انتهای صفحه را پر کنید، از یک فرصت مشاوره تخصصی ماهان به صورت رایگان بهره مند میشود.

این جلسه مشاوره به شما کمک میکند تا مسیر حرفه ای خود را بهتر انتخاب کنید و قدم در راه درستی بگذارید.

 

تمامی سوالات خود را از یک متخصص و مشاور کسب و کار بپرسید! کافی است مشخصات خود را در فرم انتهای صفحه درج کنید تا با شما تماس بگیریم...

 

 

ثبت نام در دوره MBA ماهان

 

 

 

با ثبت اطلاعات خود در فرم انتهای صفحه، از یک فرصت مشاوره تخصصی ماهان، به صورت رایگان بهره مند شوید!

مشاوران ما شما را در انتخاب مسیر حرفه ایتان یاری میکنند...

 

 مطالب مرتبط


داوود کشوری بنیانگذار مهر گیاه

پیام بگذارید

کد بالا را در کادر وارد نمایید :

         

دریافت مشاوره دوره مدیریت حرفه ای کسب و کار | MBA

نام :  
نام خانوادگی :  
رده سازمانی (اختیاری) :

آخرین مقطع تحصیلی (اختیاری) :

شماره تماس :  
ایمیل (اختیاری) :  
کد بالا را در کادر وارد نمایید :